کفسابی ملت
کفسابی ملت / خدمات کفسابی,نماشویی و سنگسابی
کفسابی و سنگسابی و نماشویی ملت بیش از چند دهه فعالیت در کل کشور مفتخر است کلیه کارهای مربوطه را با بهترین کیفیت به مشتریان عزیز ارائه نماید.
۰۲۱۲۲۹۲۳۹۶۴-۰۹۱۹۱۱۹۵۳۹۱
تهران - سعادت آباد - میدان کتاب - ساختمان نگین

تصویر ثابت

کفسابی و سنگسابی.

کفسابی چیست ؟

کفسابی یا همان سنگسابی در اصطلاح صیقل دادن سنگ است که با برداشتن یک یا چند لایه (به اندازه یک تا پنج میلی متر)انجام می پذیرد.

درعملیات کفسابی به وسیله ساب های پی در پی سنگ تا مرحله صیقلی شدن و شفافیت بی نظیر و شیشه ای شدن پیش می رود که به طور کلی در هر مرحله به پرداخت شدن سنگ و نیز درخشش بیشتر نزدیک تر می شود.

کفسابی سنگ سابی نماشویی

کفسابی سنگ سابی نماشویی

چرا باید کفسابی کنیم ؟

دلایل فراوانی برای انجام سنگسابی یا کفسابی سنگ وجود دارد ولی مهمترین عامل آن زیبا جلوه دادن سنگ فرشی است که با هزینه زیاد اجرایی شده است،زیرا اگر سنگی که بر کف منزل،اداره و کارخانجات،مغازه یا … فرش کرده ایم را به وسیله عملیات کفسابی ساب نزنیم و صیقل ندهیم یک چهره ناپسند در سنگ ایجاد می شود و با گذر زمان رسوبات و چرک و کثیفی روی سنگ افزایش یافته و پستی و بلندی نامطلوبی را ایجاد می کند.

یکی از عمده مشکلاتی که برای سنگ پیش می اید این است که بعضی  افراد به اشتباه برای تمیز کردن سنگ یا موزاییک آن را با مواد شیمیایی شست شو می دهند که این کار باعث رسوب کردن مواد شیمیایی داخل سنگ می شود که علاوه بر اسیب به سنگ، رنگ آن را مات و کدر نشان می دهد.

همچنین در اکثر مواقع دیده می شود که بین سنگ فضای خالی وجود دارد که این مشکل نیز با کفسابی و بندکشی رفع شده و باعث یک دست شدن کف زمین میشود.

خدمات کفسابی باعث میشود تا نظافت سنگ اسان تر شود.

کفسابی سنگسابی

مزایای کفسابی

 • یک دست و یکپارچه شدن سنگ بعد از اتمام کفسابی و سنگ سابی
 • درزگیری یا بندکشی بین سنگ ها که این عملیات به وسیله چسب بتن و سیمان و در بعضی مکان ها رزین مورد استفاده قرار میگیرد و فضاهای خالی پر میشود و باعث ماندگاری بیشتر سنگ شده و از لق زدن آن جلوگیری می کند.
 • نظافت اصولی سنگ با کفسابی که موجب زیبایی منحصر به فرد و جذاب تر شدن محل میشود و درخشندگی سنگ جلوه زیبایی را به منزل یا محل کار می دهد.
 • یکی از مزایای مهم و اساسی کفسابی صاف شدن کف زمین است که با لمس دست نیز قابل تشخیص است،با پوشیدگی کامل بندها و تمیز شدن سنگ در اثر ساب دادن همه چیز برای لذت بردن از سنگ فرش مهیا میشود.
 • افزایش کیفیت سنگ به بالاترین کیفیت و  ایجاد شفافیت بسیار بالا بعد از ساب زنی
 • انسان موجودی است با ذات و روح لطیف که طالب کمال و زیبایی است، کفسابی یا سنگ سابی بهترین ابزار برای پاکیزگی نمای سنگ است که از نظر روانشناسی تاثیر فراوانی در شادابی ذهن دارد.

عمده مشکلاتی که برای سنگ به وجود می اید و نیاز به کفسابی یا سنگسابی دارد :

 • ریختن رنگ،سیمان یا گچ و از این قبیل موارد در عملیات ساختمانی بر روی سنگ
 • ایجاد پستی و بلندی پس از پایان سنگ فرش
 • شست شو با مواد شیمیایی و ایجاد رسوب بر روی سنگ
 • کثیفی و چرک روی سنگ که در مرور زمان ایجاد میشود
 • وجود بند و فضای خالی که با شست شو با اب در مرور زمان موجب تضعیف مصالح استفاده شده وسنگ کارایی خود را از دست داده و لق میزند.
 • از بین رفتن کیفیت سنگ های قدیمی با گذر زمان
 • و موارد دیگری که چند نمونه از ان را ذکر کردیم.

 

کفسابی سنگ سابی نماشویی

کفسابی سنگ سابی نماشویی

انواع کفسابی سنگ ساختمان

کفسابی و ساب زنی سنگ را می توانیم در سه دسته قرار دهیم:
دسته اول ایده ال ترین حالت کف سابی سنگ است زیرا کفساب عملیات ساب زنی را به بهترین شکل انجام می دهد و از تمامی لقمه سنگ های استاندارد در ساب زنی استفاده می کند .

نحوه به کارگیری دستگاه کفسابی را با دقت و حساسیت بیشتری انجام می دهد و از ساب ایتالیایی برای جلای بیشتر استفاده می کند و در مرحله بتونه کاری رزین را به کار می گیرد و در کل می توان گفت عملیات کف سابی را ۱۰۰ درصد اجرایی می کند.

در این حالت قیمت کفسابی سنگ نیز بالاتر از دو حالت دیگر است زیرا نتیجه کار به قدری عالی است که سطح صاف با جلا و کیفیت بالا و شیشه ای را ایجاد می کند.

دسته دوم حالت متوسط یا متداول سنگسابی و کفسابی سنگ است که اکثر کفسابی ها به این شکل عمل می شود و تعداد لقمه سنگ ها به میزان پستی و بلندی و کثیفی به کار می رود .

کفساب نیز کاملا درست و اصولی کار خود را انجام می دهد و در بتونه کاری از سیمان و چسب و در صورت نظر کارفرما از رزین استفاده می کند و تنها تفاوت این دسته با حالت اول در تعداد لقمه سنگ و میزان زمانی است که صرف می شود.
قیمت کفسابی سنگ در این حالت نیز متعادل بوده و نتیجه کار نیز قابل قبول است و سطح کاملا صاف و یک دست می شود و درخشش مناسبی در سنگ ایجاد می شود و ماندگاری کیفیت نیز بالا است.

اما دسته سوم کفسابی ساختمان را در اصطلاح کفشویی می نامند و از نظر قیمت در پایین ترین سطح قرار دارد و کفساب از لقمه سنگ های حیاتی استفاده کرده و بعد از ان با فرچه اقدام به شستشوی سنگ می کند .

اما در این حالت کیفیت سنگ موقت ایجاد می شود و در عمل کفسابی انجام نشده است و سود جویان این عملیات را کفسابی نامیده و با قیمت های پایین کار را می گیرند و کارفرما نیز فریب خورده و تنها یک نتیجه سطح پایین را مشاهده می کند .

اما واقعیت ماجرا این است که برای تیم کاری ما تعهد و نتیجه کار و رضایت مشتری مقدم بر منافع خود است و ما سعی می کنیم که مشتری را قانع کنیم که حداقل از سطح دوم کفسابی برای سنگ های باارزش خود استفاده کند.

دقت کنید که در کارهای لوکس مانند کفسابی هم قیمت های بالا شک برانگیز است و هم قیمت های پایین و همکاران منصف ما نیز این موضوع را می دانند و برای جلوگیری از سو استفاده برخی افراد یک قیمت استاندارد در بین کفساب های ماهر و متعهد مرسوم است.

مراحل کفسابی و سنگ سابی

روندکار و مراحل کفسابی و سنگ سابی مطابق با نوع سنگ متغیر است و عملیات ساب زدن با توجه به جنس و نوع سنگ فرش صورت میپذیرد.

به طور کلی ساب اول با لقمه سنگ ۳۶ یا ۴۶ انجام میشود این دو سنگ فرق چندانی باهم نمیکنند و تنها تفاوت ان در زبری سنگ ۳۶ نسبت به ۴۶ است،کفساب ساب اول را برای از بین بردن ناخنک یا همان پستی و بلندی انجام می دهد.

کفساب یا سنگ ساب باید دقت کند که ساب اول را با بالاترین دقت انجام دهد زیرا اهمیت زیادی در ادامه کار دارد.

ساب دوم در سنگسابی با لقمه سنگ ۶۰ انجام میشود که برای از بین بردن بار یا خط زبر ساب اول مورد استفاده قرار میگیرد.

پس از ساب دوم کفساب با تعویض سنگ دستگاه وارد فاز سوم شده و لقمه سنگ ۱۲۰ را به کار میگیرد.

لازم به ذکر است که عملیات بتونه کاری در کفسابی پس از ساب دوم و یا بعد از ساب سوم انجام می پذیرد اما معمولا کفساب بعد از ساب دوم اینکار را انجام می دهد اما برای بتونه کاری سنگ تفاوتی در ساب دوم و سوم وجود ندارد.

در بتونه کاری دو روش وجود دارد که به اختصار ذکر میکنیم :

در روش اول کفساب با استفاده از سیمان و چسب بتن، بند بین سنگ و فضاهای خالی را پر می کند ولی امروزه در اغلب مکان ها از روش دوم استفاده میشود.

در روش دوم کفساب با استفاده از مواد رزین و شل کن مخصوص و مواد سفت کننده، عملیات درزگیری سنگ را انجام می دهد.

ساب بعدی که کفساب بعد از ساب ۱۲۰ اجرایی می کند ساب ۲۲۰ است که رویه خط ساب سوم را بر میدارد و لقمه سنگ بعدی ۳۲۰ است و سپس ساب زدن با سنگ ۴۰۰ انجام میپذیرد.

بعد از ساب های ذکر شده در عملیات سنگ سابی یا کفسابی نوبت به لقمه سنگ ۶۰۰ میرسد

و در نهایت برای شفافیت و درخشندگی و شیشه ای شدن سنگ از لقمه سنگ سیناکس استفاده میشود.

نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که ساب ایتالیایی برای براقیت و شفافیت سنگ فوق العاده کارساز است، به همین منظور بهترین سنگ های موجود در بازار سنگ هایی تحت عنوان ایتالیایی است.

میزان ساب خوردن و نیز مدت زمانی که طول میکشد تا کفسابی در حد ایده ال انجام شود بستگی به جنس سنگ دارد،برای مثال کفسابی سنگ موزائیک با گرانیت تفاوت دارد و ساب زدن اصولی تاثیر فراوانی در براقیت و شفافیت هر کدام دارد.

برای مثال موزائیک را معمولا سه بار ساب میزنند اما گرانیت معمولا بین ۱۰ تا ۱۷ بار ساب میخوردو همین امر نیز بستگی به جنس گرانیت و نحوه فرش شدن ان دارد.

دستگاه های کفسابی و سنگسابی

به طور کلی دستگاه های ساب زنی سنگ به چهاردسته تقسیم میشوند:

این دستگاه معمولا در مناطقی به کار گرفته میشود که علاوه بر دارا بودن برق سه فاز نیاز به قدرت بیشتری برای ساب زدن است،همچنین به کارگیری این دستگاه علاوه بر راحت تر کردن برش ، پرداخت سنگ و کار کفساب،زمان کار و همچنین نتیجه کار ساب زنی را بهینه تر و بهتر میکند.

 • دستگاه کفسابی تک فاز

دستگاه کفسابی یا سنگسابی تک فاز نیز دقیقا کارکرد دستگاه ساب زنی سه فاز دارد با این تفاوت که از برق معمولی برای راه انداختن ان استفاده میشود و قدرت کمتری نسبت به دستگاه ساب زنی سه فاز دارد و پیش روی کار سنگسابی تا حد زیادی کاهش می یابد.

 • دستگاه ساب پله

این دستگاه مخصوص کفسابی سنگ پله ساختمان می باشدکه با دومیله ثابت ولی چرخشی در پشت ان، کار ساب زنی پله ها را اجرایی میکند،لازم به ذکر است که دستگاه کفسابی مخصوص پله همان دستگاه تک فاز است اما در ابعاد و کارایی کوچیکتر.

 • دستگاه ساب زنی دستی

این نوع دستگاه کف سابی و سنگسابی مخصوص ساب زدن کنار دیواره ها و چهارچوب و همچنین برای ساب دیوارهای سنگی مورد استفاده قرار میگیرد.

کفسابی موزاییک

از جمله سنگ هایی که در کف پارکینگ،اتاق ها،اشپزخانه،حیاط منازل و ادارات و … استفاده می شود سنگ موزاییک می باشد که علاوه بر ظاهر زیبا ، دارای استحکام و کارایی بالایی است.

در کف اتاق های معمولا برای پارکت کردن از موزاییک استفاده میشود که از مواد سنگ ریز، سیمان و اب و…تشکیل شده است و در کارخانجاتی در اصفهان، یزد وشهرهای دیگر ساخته می شود.

موزاییک در ابعاد مختلفی ساخته میشود و اندازه معمول ان ۳۰*۳۰ می باشد که در کف ساختمان های به کار می رود و در انواع برجسته،صاف و شیاردار در بازار موجود می باشد.

نکته ای که راجب موزاییک وجود دارد این است که باید در هنگام سنگ فرش کردن در انتخاب نوع ان دقت کرد برای مثال در ورودی پارکینگ اغلب از نوع شیاردار استفاده می شود که مانع لیز خوردن افراد و ماشین شود.

عملکرد ساب روی سنگ موزاییک

کفسابی موزاییک از جمله مواردی است که بسیار مرسوم بوده و از حساسیت کاری بالایی برخوردار است و برای رفع پستی و بلندی ، از بین بردن ظاهر ناپسند و یکسان سازی سنگ از کفسابی استفاده میشود که ظاهر موزاییک را با بالاترین کیفیت باز میگرداند.

برای کفسابی موزاییک از دستگاه های تک فاز و سه فاز متناسب با شرایط محیط و برق موجود استفاده میشود و کفساب عملیات ساب زدن را طبق موارد ذکر شده انجام می دهد.

در بعضی واحد های مسکونی از سنگ موزاییک در بیشتر قسمت های از جمله اتاق،اشپزخانه،حال پذیرایی و.. استفاده میشود و مطابق با نظر مشتری ،هزینه و توان و بودجه شخص  عملیات کفسابی موزاییک در ابعاد مشخص انجام میشود.

به علت ساختار موزاییک ، ساب زدن سنگ با لقمه سنگ های زبر، ۶۰ و ۱۲۰ انجام میشود اما در مواردی مطابق با نوع سنگفرش و میزان پستی و بلندی نیاز به انجام کامل عملیات کفسابی دارد.

در پارکت کردن کف زمین نیز پرداخت کامل برروی سنگ موزاییک تا لقمه سنگ سیناکس انجام میشود، زیرا کفسابی به منظور پارکت کردن از جمله مواردی است که  نیاز به دقت و ظرافت دارد و نیاز است تا پستی و بلندی کامل برطرف شده و سطح صاف و تخت شود.

کفسابی گرانیت

در بحث کفسابی و سنگسابی گرانیت مطالب زیادی را میتوان مطرح کرد زیرا از خاص ترین سنگ هایی است که استفاده میشود و به دلیل سختی، استحکام بالا و سفت بودن گرانیت ،عملیات کفسابی نیاز به زمان و دقت و همچنین تخصص بالایی دارد.

علت سخت بودن گرانیت مواد تشکیل دهنده ان می باشد که موجب متمایز بودن ساختار ان نسبت به سنگ های مصرفی دیگر است که در انواع مختلف مانند: گرانیت مرمریت ، گرانیت سبز، گرانیت گل پنبه ای ، گرانیت سیاه و .. موجود می باشد.

البته لازم به ذکر است که سنگ گرانیت در رنگ های مختلف در بازار یافت میشود، که متناسب با نظر کارفرما و مشتری مورد استفاده قرار میگیرد و در طراحی داخلی نقش به سزایی را ایفا می کند.

لطافت و زیبایی بالا و استحکام بی نظیر گرانیت باعث شده است که مصرف این سنگ در پله ساختمان ها،پاگردها،مکان های عمومی پر رفت و امد و در اشپزخانه منازل و… استفاده شود.

کفسابی گرانیت در بین کفساب ها به عنوان سخت ترین کار شهرت دارد اما با انجام درست عملیات کفسابی و سنگسابی کیفیت سنگ گرانیت به بالاترین سطح خود می رسد و با ساب های پی در پی تا صیقل کامل پیش می رود.

کفسابی سنگسابی نماشویی

کفسابی سنگسابی

عملکرد ساب روی سنگ گرانیت

در کفسابی گرانیت ، به علت سفت و سخت بودن سنگ  از ،زبر ساب الماس برای شروع استفاده می شود که این ساب برای لایه بردای سنگ به کار می رود که نیازمند زمان زیادی است.

بعد از زبرساب بلافاصله الماس ۶۰ مورد استفاده قرار میگیردکه موجب تخت شدن سنگ گرانیت می شود که حتما باید بعد از ساب اول زده شود.

کفسابی گرانیت با ۱۳ ساب پی در پی انجام میشود تا رنگ و ظاهر سنگ به حالت ایده ال برسد، مراحل ساب زنی به شکل زیر می باشد:

کفسابی با الماس زبرساب، الماس۶۰ ، الماس ۱۲۰، سنگ ۶۰ ،سنگ ۱۲۰ ، ۲۲۰ ، ۳۲۰ ، ۴۰۰ ، ۶۰۰ ، ۸۰۰ ، بوبوکس که به صورت خشک زده می شود، بوبوکس به همراه اب زده میشود، سیناکس یا فرانکفورت.

همان طور که ملاحضه کردید گرانیت از جمله سنگ هایی است که برای کفسابی نیازمند زمان و کار زیادی است اما بعد از پایان کار، کیفیت گرانیت به بالاترین حالت می رسد.

کفسابی بتن

برای اشنایی با کف سابی بتن ابتدا بهتر است به طور مختصر بتن را معرفی کنیم و سپس به اهمیت ساب زنی کف بتنی بپردازیم.

بتن که کاربرد زیادی در امر زیرسازی و ساخت و ساز دارد از ترکیب ماسه و سیمان به همراه اب تولید می شود و در اطراف ما به وفور قابل مشاهده است، اما به دلیل کارایی و مقاوت بالای ان در کف واحد ها و پارکینگ و سوله ها و… به کار گرفته می شود.

دو کابرد مهم بتن در عمر زیرسازی ، بحث اپوکسی پارکینگ یا سالن و پارکت کف منازل می باشد که پس از بتن ریزی انجام می شود.

کفسابی بتن به قدری حائز اهمیت است که در صورت انجام ندادن ان با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد برای مثال تصور کنید که میخواهید کف حال پذیرایی را پس از بتن ریزی پارکت کنید بدون شک اگر کف صاف و یک دست نباشد خروجی خوبی پس از پایان پارکت نخواهید داشت و پستی و بلندی زیادی ایجاد خواهد شد.

کفسابی بتن به منظور اپوکسی کردن نیز از مواردی است که اهمیت ساب زنی را مشخص می کند، اپوکسی یک نوع کفپوش رنگی است که به خاطر ساختار منحصر به فردی که دارد و مقاومت بالای ان در کف ساختمان ها استفاده می شود و قبل از عملیات اپوکسی از کف سابی و سنگ سابی استفاده می گردد تا نتیجه کار به بهترین حالت ایجاد شود.

با توجه به مواردی که در بالا ذکر کردیم برای استقرار درست کفپوش اپوکسی و پارکت بر روی سطح حتما لازم است که کفسابی و سنگسابی  انجام شود.

کفسابی ساختمان که از بتن در کف ان استفاده شده است باعث بهبود موارد زیر می شود:

 • ایجاد یک کف صاف و بدون بر امدگی
 • ایجاد یک لایه بسیار ریز بر اثر ساب زنی بر روی بتن که برای اپوکسی لازم است
 • ایجاد سطحی بدون پستی و بلندی در بحث عملیات پارکت برای ماندگاری بیشتر چسب زیر ان و خارج نشدن پارکت از جای خود

مراحل کفسابی بتن

برای کف سابی یا سنگسابی بتن ، از الماس زبر و در صورت پستی و بلندی بیش از حد از لقمه سنگ ۳۶ یا ۴۶ استفاده می شودو بعد از ان الماس ۶۰ یا لقمه سنگ ۶۰ به کار می رود و در پایان از الماس ۱۲۰ برای  یک دستی ایده ال بتن استفاده می گردد.

قیمت کفسابی در این مورد بسیار به صرفه بوده و نسبت به نتیجه و مزایایی که وجود دارد بسیار ناچیز می باشد.

 کفساب خوب چه ویژگی هایی دارد ؟

کفسابی و سنگسابی ساختمان از جمله مشاغلی است است که نیاز به تخصص و تجربه بالایی دارد و ظرافت و دقت ، همراه با وجدان کاری لازمه این حرفه است.

در اصطلاح به فردی که کار کفسابی ساختمان را با استفاده از دستگاه مخصوص و ابزارهای کاربردی دیگر اجرایی می کند، کفساب یا سنگساب می گویند.

علت اینکه تجربه، لازمه کار کفسابی است این موضوع می باشد که کفساب باید شناخت کافی بر ساختار سنگ های استفاده شده در کف زمین داشته باشد و به درستی از لقمه سنگ ها استفاده کند.

امروزه افراد زیادی در این حرفه مشغول به کار هستند اما عده ای اندکی از این افراد دارای رزومه موفق و تخصص کافی می باشند زیرا کفسابی ساختمان علاوه بر هنر دارای یک مهندسی خاص است که نتیجه کار را فراهم می کند.

طریقه استفاده از دستگاه و محل شروع کار کفسابی و به کارگیری درست در زوایای مختلف و همچنین نحوه ساب زدن نیز در این امر دارای اهمیت زیای است تاجایی که کفساب خوب در حین انجام کار نمایان میشود.

نظم و حضور به موقع کفساب یا سنگساب در محل کار از جمله مواردی است که در استخدام کفساب لحاظ میشود.

معمولا در پروژه های بزرگ با متراژ و حساسیت بالا کفساب هایی به کار گرفته می شوند که بتوانند علاوه بر انجام کار به نحو احسن ، نیروی کار را نیز مدیریت کرده و با بالا بردن بهره وری از هدر رفت زمان و منابع جلوگیری کند.

انتخاب لقمه سنگ و تشخیص اصل یا نامرغوب بودن سنگ نیز از وظایف کفساب می باشد و هنگام مراجعه به بازار باید دقت کند که برای پروژه چه نوع لقمه سنگی نیاز است و می تواند نتیجه کار را تضمین کند.

کفساب باید در موضوع برق صنعتی نیز اشنایی داشته و بتواند دستگاه کفسابی را در مناطق مختلف راه اندازی کند و برق مورد نیاز دستگاه تک فاز یا سه فاز را فراهم کند.

بتونه کاری از جمله مواردی است که توسط کفساب در عملیات کفسابی و سنگسابی انجام می پذیرد و نیاز به دقت و تجربه بالایی دارد و با توجه به نظر کارفرما و شرایط سنگ باید انتخاب شود که از چه موادی در بتونه کاری استفاده شود.

کفسابی و سنگسابی لازمه هر محل و منطقه ای است که از سنگ های مختلف در کف آن استفاده شده است و کفساب خوب تضمین کننده نتیجه این عملیات است ،پس دقت کنید که سنگ های با ارزش خود را در اختیار چه کسانی می گذارید.

نکته پایانی اینکه اگه میخواهید از هنر کفسابی سنگ لذت ببرید و زیبایی محیط را دوچندان کنید حتما این کار را به کاردان بسپارید و توجه کنید که عوامل زیادی در موفقیت کفسابی و سنگسابی دخیل هستند که همه این ها بستگی به تخصص و تجربه کفساب دارد.

عوامل موثر در تعرفه و قیمت کفسابی سنگ

تیم کاری کفسازی ملت با بهترین قیمت در خدمت شما عزیزان می باشد،در بحث تعرفه کفسابی و سنگسابی ساختمان عوامل زیادی دخیل می باشند که چند مورد را به طور مختصر بررسی میکنیم:

۱)متراژ پروژه کفسابی

یکی از عواملی که قیمت و هزینه کفسابی را مشخص می کند متراژ پروژه می باشد، که کفساب با استفاده از تجربه خود و نرخ مشخص ان را تعیین می کند و با کارفرما به توافق میرسد.

به طور کلی محیط هایی با متراژ بالا زمان و نیروی کار بیشتری را طلب می کنند اما به علت گستردگی پروژه می توانند از تخفیف های جمعی بهره مند شوند اما پروژه های با متراژ کم در زمان معینی به پایان می رسند و قیمتی مصوب بین پیمانکاران کفسابی دارد که کاملا هم به صرفه است.

۲)جنس سنگفرش

در مقالات قبلی در مورد نوع سنگ و نقش ان در کفسابی مطالبی را عنوان کردیم اما مسئله ای که وجود دارد این است که جنس سنگ مصرفی اهمیت بسیار زیادی در تعرفه و قیمت کفسابی دارد و کفساب با حضور در محل و بررسی سنگ و نوع ان قیمت گذاری را انجام داده و پروژه را اغاز می کند برای مثال سنگ گرانیت برای کفسابی و سنگسابی نیاز به زمان و کار بیشتری نسبت به سنگ موزاییک( موزائیک )دارد پس هزینه ی بیشتری را نیز طلب می کند.

۳)منطقه مورد نظر برای کفسابی

در سال های قبل عملیات کف سابی در مناطقی انجام میشد که از نظر ثروت در سطح بالای جامعه قرار داشتند اما امروزه با افزایش سطح زندگی در تمام مناطق از جمله سطح متوسط جامعه باعث شده است تا درخواست برای کفسابی روز به روز گسترش یافته و بازار کار وسیعی را ایجاد کند و میل انسان ها به زیبایی این موضوع را بیشتر نشان می دهد.

در تهران و کرج و کلان شهرهای دیگر نرخ و قیمت کفسابی متناسب با منطقه پروژه تعیین میشود و هر چه به سمت بالای شهر نزدیک میشویم این قیمت سیر صعودی تری نسبت به مناطق دیگر دارد اما نه چشمگیر بلکه تنها اندکی به مبلغ پروژه کفسابی افزوده میشود و دلیل ان هم توازن طبقاتی می باشد،همچنین امکانات موجود در محیط پروژه نیز در قیمت گذاری تاثیر گذار است.
۴)میزان پستی و بلندی و کثیفی سنگ

از جمله مواردی که در قیمت پروژه کف سابی سنگ تعیین کننده است میزان پستی و بلندی و کثیفی سنگ است که کفساب بعد از حضور در محل و مشاهده سنگ و همچنین بررسی دقیق میزان ایرادات و لقمه سنگ مورد نیاز برای انجام کار، و در نظر گرفتن موارد دیگری که ذکر کردیم قیمت پروژه کفسابی را تعیین می کند.

۵)دستگاه مورد استفاده در کفسابی و سنگسابی

به طور کلی دستگاه های کف سابی برای راه اندازی به برق تک فاز و سه فاز نیاز دارند و مطابق با نوع سنگ و میزان ایرادات و نوع برق موجود در محل این دو دستگاه به کار گرفته می شوند و در میزان کیفیت و قیمت پروژه موثر هستند.

برای قیمت گذاری دقیق پروژه حتما نیاز به حضور کفساب در محل دارد و پارامترهایی که ذکر کردیم تنها با بررسی حضوری معنا پیدا می کند .

از دیدگاه کفساب های باتجربه ای که در کنار تیم ما مشغول فعالیت هستند جنس سنگ در کف سابی نقش بسیار مهمی دارد و در مواردی که از سنگ های چینی در سنگ فرش استفاده شده است کار بسیار حساس تر شده و در مواردی که از گرانیت استفاده شده است کار سخت تر و زمان بر تر میشود.

یکی دیگر از مواردی که در بحث ساب زنی سنگ موثر است بحث وجود برق سه فاز در محل است که موجب میشود تا کفساب از دسنگاه سه فاز استفاده کرده و قدرت چرخش دستگاه بالاتر رفته و نتیجه بهتری حاصل شود.

نکته دیگری که کفساب ها در ان اتفاق نظر دارند بحث منطقه کف سابی و سنگ سابی است برای مثال در پارکینگ یک شرایط حاکم است و در اشپزخانه شرایط دیگر که نتیجه ایده ال در هر کدام ، تجربه و تخصص را یدک می کشد.

یکی از عمده سوالاتی که برای کارفرما ایجاد میشود مسئله ماندگاری کیفیت سنگ بعد از کف سابی است:

اگر عملیات کفسابی و سنگسابی با لقمه سنگ های استاندارد با تعداد معین  اجرایی شود و در پایان ساب زنی کف از لقمه سنگ ایتالیایی برای جلای بیشتر استفاده شود و تخصص و تجربه کفساب کافی باشد ،  این تضمین را به شما می دهیم که ماندگاری سنگ افزایش چشمگیری داشته و کیفیت ان تا مدت طولانی حفظ می شود.

دقت کنید که فریب قیمت های پایین را نخورید و با هزینه مناسب بهترین نتیجه را بگیرید و پس از اتمام کفسابی تغییرات بی نظیر را مشاده کنید و لذت ببرید.

ساب زنی سنگ با فرچه زنی تفاوت زیادی می کند و افراد سودجو از این نااگاهی افراد استفاده کرده و با قیمت های پایین و به اسم کف سابی و سنگ سابی کار فرچه زنی یا کفشویی را انجام می دهند، اما باید دقت کنید که کفسابی صرفا برای تمیزی و از بین بردن چرک و کیثفی انجام نمیشود و مزایای دیگری دارد از جمله از بین بردن پستی و بلندی و لایه برداری برای بازگشت کیفیت سنگ به بهترین حالت ممکن که نیازمند زدن ساب های پشت سرهم با لقمه سنگ های مخصوص می باشد.